Lezení

Fotky

Napiš mi

VÍTEJ  *  Vstoupil jsi v 18:46  *  Před tebou tu už bylo 208876 lidí  *  Optimalizováno pro IE6 800/600Peilstein
        Skalní oblast která se nachází asi 30 km jihozápadně od Vídně. Je to skalní útvar složený z hlavní stěny rozdělené na sektory a z několika přilehlých věží. Peilstein není moc obrovský, ale cest je tu požehnaně a jsou velmi dobře, místy až moc odjištěny. Spát se dá na parkovišti které je u silnice asi půl hodiny pod skalami. Tam je však dobré dojet až večer (v noci) a odcházet brzy ráno a nedráždit příliš místní lidi. Také se dá spát na parkovišti u Peilsteinhausu. Studánka je asi 10min. daleko směrem pod skály a pak dolů k louce.
WINKLERTURM - Brüder Goliasch-weg (6-) - pěkná ale strašlivě uklouzaná klasická cesta dlouhá asi 18m, potřebuješ 5 expresek. Je docela pěkná a hodně náročná, protože skoro z každého chytu můžeš lehce vyklouznout. Pak už se jen nahoře naskládat do širší spáry a je to.
LUCKETE WAND - Jetzt reicht`s Kante (5) - velmi pěkná cesta s krásným plotnovým úsekem a sokolíkem. Zapotřebí je 8 expresek. Slanění v pohodě na 50m laně. Cesta je dlouhá 25m.
LUCKETE WAND - Oberer Heidwig Reif-Weg (5) - velmi pěkná cesta ale část vede po nepěkné suťovité skále. Dolez je super.  Zapotřebí je 6 expresek. Cesta je dlouhá asi 20m.
LUCKETE WAND - Sonnenweg (4) - pěkná jednoduchá cesta.
KLEINE TEUFELSBADSTUBENWAND - Wanderfreunderiss (5) - pěkná cesta zakončená spárkou. Je dlouhá asi 20m a potřeba je 6 pres.
KLEINE TEUFELSBADSTUBENWAND - Grillverschneidung (5) - nádherná cesta se škaredým bahnitým a mokrým nástupem. Jinak je to bombový lezení ze začátku koutový. Perfektně odjištěná. Dlouhá 22m, potřeba 9 pres.
GROSSE TEUFELSBADSTUBENWAND - Schwarzer Frania-weg (6-) - strašlivě nepěkná cesta, ani sme ji nedolezli. Na začátku jsou asi 2m za 6- a pak už jen nehezké plazení po čtyřkách.
GROSSE TEUFELSBADSTUBENWAND - Einserturm (3) - no, je to tak za 4. Kratší, ale extrémně krásná cesta po hraně věžičky. Na vrcholu je malinká plošinka tak pro dva lidi a je od tama krásnej výhled.
UHUWINKEL - Hans Hoaza-Weg (6-) - krásná dlouhá cesta s nádherným topovým madlem
KLEINER ZINNENKESSEL - Feind der BH (7-) - ne moc pěkná cesta dlouhá asi 15m
KLEINER ZINNENKESSEL - SO-Wand (6+) - pěkná převislá cesta asi 15m dlouhá s krásnou strukturou skály a dlouhým závěrečným krokem
KLEINER ZINNENKESSEL - Direkte Storkakante (5+) - moc pěkná cesta stálé obtížnosti až na vrchol věže. Doleze se na odchlípenou část a poté překrokem pokračujeme dál.
KLEINE ZINNE - Kleine Zinnenkante (4-) - pěkná a lehká cesta, začíná se docela zajímavým vhloubením, poté přelez na hranu věže, krásný výhled a pak trochu těžší dolez kolmou stěnou na vrchol. Slanění docela zajímavé.
GROSSE ZINNENKESSEL - Kronprinz Rudolfs letzte Liebe (6) - nádherná skvěle odjištěná cesta dlouhá 28m. Je potřeba 11 pres. Lezení po krásných chytech a madlech.
GROSSE ZINNENKESSEL - Wiesenhatscher (5-) - pěkná dlouhá cesta zakončená menším převisem. Je dlouhá asi 40m, slanění na dvakrát. potřeba 14 pres.
GROSSE ZINNENKESSEL - Herosweg (5+) - nádherná dlouhá cesta zakončená převisem. Dlouhá 40m potřeba 13 pres, slanění nadvakrát.
GROSSE ZINNENKESSEL - Flopo (6) - nádherná dlouhá cesta, začátek jednodušší, pak už stálá obtížnost, nahoře pěkný převísek.
GROSSE ZINNENKESSEL - Bärlauch (5) - kratší 17m dlouhá cesta. Docela de. 6 expresek.
GROSSE ZINNENKESSEL - Laterndl, Laterndl, Sonne, Mond und Sterndl (5-) - kratší pěkná cesta dlouhá 18m. 6 expresek. V jednom místě člověk docela postrádá chyty.
VEGETARIERWAND - Direkte Vegetarierkante (5+) - pěkná dlouhá dvoudélková cesta po výrazné hraně až na vrchol stěny. První délka jednoduchá, asi 3-4 UIAA, druhá délka trochu těžší. Mohu jen doporučit.
VEGETARIERWAND - A Krugerl fur n Karl (6+) - pěkná dlouhá cesta s jediným těžkým místem hned na začátku
VEGETARIERWAND - Fangstos (7-) - těžká cesta po dírkách. technická rajbasová
CIMONE - Sudriss (4) - kratší 17m dlouhá cesta, nástup vpravo přes balkónek, poté asi 10m docela vydařeným spárokomínem, dolez jednoduchý.

Jen takový zajímavý pokus. Zkuste se podívat :-)

Info-Mail.er.cz - český eReklamní systém
GetPaid.cz EfektMail.cz