Lezení

Fotky

Napiš mi

VÍTEJ  *  Vstoupil jsi v 19:38  *  Před tebou tu už bylo 208880 lidí  *  Optimalizováno pro IE6 800/600Skály v údolí Říčky
        Jedná se o pět vápencových skal, které leží v údolí Říčky. Toto údolí se táhne podél cesty z Brna do Ochozu. Nejlépe je vyjet z Líšně směrem na Ochoz a asi půl kilometru před Ochozem odbočit vpravo k restauraci U Jelena. Tam někde nechat auto a zeptat se domorodců. Cesta ke skále je odtamtud již krátká. V podstatě skály se nacházejí asi 400m nad restaurací U Jelena. Celá oblast je nově přejištěna. Skládá se ze čtyř menších skalek (asi 5 - 10 metrů vysokých) a jedné větší skály, která se nazývá Bajerova skála a je asi dvacet metrů vysoká. Na ní si zalezou hlavně ti lepší, jelikož cesty jsou zde docela těžké. Je tam nějaká čtyřka pár pětek a ostatní je už vyšší. Na menších skalách jsou jednodušší cesty. Dá se lézt jak s horním, tak s dolním jištěním. Bohužel jsou skály v lese, takže je na nich spousta prachu a listí. Nejlepší přístup z Brna je na kole údolím Říčky.
BAJEROVA SKÁLA - Pravý kout (4) - pěkná cesta, leze se nejprve spárou, poté je traverz doprava a pak nahoru již po velkých chytech. Zatím na ní není nové jištění, cvakají se 3 staré skoby a jeden nýt, do kterýho moc nejde narvat expreska. Cesta má asi 15 metrů, nahoře sme štand dělali za strom.
POSLEDNÍ - Putna (5-) - kratší cesta asi 8 metrů, jsou na ní dva borháky a jedna smyca.
POSLEDNÍ - Pravý kout (5+) - kratší cesta asi 9 metrů, cvakaj se 3 borháky. Připadla mi docela těžší než vypadala, ale jinak je velmi pěkná. Problém v ní je ten, že se skoro nikam nedaj dat nohy.

Jen takový zajímavý pokus. Zkuste se podívat :-)

Info-Mail.er.cz - český eReklamní systém
GetPaid.cz EfektMail.cz