Lezení

Fotky

Napiš mi

VÍTEJ  *  Vstoupil jsi v 18:54  *  Před tebou tu už bylo 208878 lidí  *  Optimalizováno pro IE6 800/600Sloup u Macochy
       
Skalní oblast která se nachází přímo v obci Sloup u Macochy asi 40 km od Brna. Přístup je asi nejlepší autem nebo autobusem. Skály se rozkládají v okolí Sloupskošošůvských jeskyní a je jich docela dost. Nejdelší cesty jsou okolo 35 metrů. Cesty jsou docela dobře osazeny nýty a slaňáky. Leze se ve vápenci, občas se chyty vyklaj a vypadaj že vypadnou. Ale to jen občas. Ve Sloupu sou většinou těžší cesty. Ty lehčí nejsou moc dobře odjištěné, nebo taky vůbec.
NAD POUSTEVNOU - Bohouš (5+) - pěkná cesta dlouhá asi 25m má jen jedno těžší místo a to těsně nad prvním slaňákem. Začátek je pro prvolezce trochu těžší, jelikož musí zakládat vlastní jištění (smyce, friendy 5,4,3) ale jinak velmi jednoduchý. Nyní je v něm přidáno jedno jištění a asi to stačí. Poté se doleze k prvnímu borháku , což je v podstatě i první slaňák.(odtud potřebuješ asi 6 expresek) Pokračuje se doprava přes jediné těžší místo, cvaká se nýt a poté opět nahoru po nýtech až ke druhému slaňáku, což už je docela jednoduché lezení. Na cvaknutí do slaňáku je lepší delší smyce, nebo budeš sedět celou dobu ve vzduchu. Slanění lze provést na 50m laně až z vrchu, nebo přestoupit v polovině u prvního slaňáku.
NAD POUSTEVNOU - Papa la lulu (6+) - nádherná 25m dlouhá cesta se zajímavým nástupem a těžkým místem uprostřed.
NAD POUSTEVNOU - Šrutky uzeného (7) - nádherná cesta převislou spárou dlouhá asi 15m.
INDIE - Argentina (6) - pěkná cesta ale první polovina hodně oklouzaná a těžká. Poté těžký výlez přes převislou spárku a lehký dolez vlevo ke slanění. Dlouhá asi 20m, ssebou asi 12 pres.
HŘEBENÁČ - Východní stěna (6-) - pěkná cesta, v první polovině hodně uklouzaná. Poté těžké místo a pak výlez pěknou skalou vlevo do jeskyňky. Pravou stranou přes madla ke slanění. Dlouhá asi 15m, potřebuješ asi 12 pres.
HŘEBENÁČ - Diretka (4+) - Málo jištěná lehčí cesta, výlez je možné dojistit stoperem.Dlouhá asi 15m, potřebuješ asi 4 presa.
HŘEBENÁČ - Brekův nářek (6+) - nádherná těžší cesta, začátek v sokolíku, poté lezení po lištách, nejištěný výlez lehkou skalou. Dlouhá asi 15m, 3 expresky.
HŘEBENÁČ - Západní (5-) - lehká cesta výrazným koutem západní stěny, dolez nejištěn.
HŘEBENÁČ - Siluvova (5) - neuklouzaná cesta s docela vysoko položeným prvním jištěním, traverz vlevo a lehký dolez.
HŘEBENÁČ - Normálka (4) - pěkná cesta, v první polovině hodně uklouzaná. Začátek těžší, pak nejištěný dolez lehkou skalou a koutem ke slanění. Dlouhá asi 15m, potřebuješ asi 3 presa.
HŘEBENÁČ - Varianta dolní (5+) - krátký nástup do dalších cest, těžší a nehezké
HŘEBENÁČ - Pro Ditu (6+) - těžká varianta, určitě né za 6+
MATKA - Matka (5+) - velmi krásná cesta dlouhá asi 15m. Potřeba sou 3 expresky a 2 smyce s karabinama. Cesta je krátká, proto také trochu těžší. V prvních asi devíti metrech je zapotřebí používat hlavně nohy. Cvaknou se tři expresky, poté se doleze k hrotu kolem kterého se dá krásně omotat smyce. Potom je dalších šest metrů nejištěno a chyty se trochu uvolňují. Nahoře je strom za který se dá druhá smyce a vyleze se nahoru. Je zde nádherný rozhled na celý Sloup. Na odjištění spolulezce nejlépe použít smycu (buď ještě jednu 120cm, nebo zrušit jištění kolem stromu) a ta se dá krásně omotat o vystouplý kámen nahoře a jistí se zní krásně vsedě. Pro slanění je dobré použít slaňák umístěný na opačné straně skály.

Jen takový zajímavý pokus. Zkuste se podívat :-)

Info-Mail.er.cz - český eReklamní systém
GetPaid.cz EfektMail.cz