Lezení

Fotky

Napiš mi

VÍTEJ  *  Vstoupil jsi v 18:38  *  Před tebou tu už bylo 208873 lidí  *  Optimalizováno pro IE6 800/600Stránská skála
        Menší skalní útvar ležící přímo v Brně a to mezi Líšní a Slatinou. Nejjednodušší přístup je šalinou č. 10, která jede z Hlavního nádraží. Z konečné je to už jen pěknej kopeček nahoru. Skála se táhne podél vrcholu. Je dlouhá asi půl kilometru a vysoká do dvaceti metrů. Leze se na vápenci. Cesty jsou velmi špatně odjištěny, takže na prvního tu nejde lézt skoro nic. Naštěstí se dá lano uchytit za tyče od plotu, který je nad skalou. Ve většině případů se tedy leze s horním jištěním. Další hodně špatná věc je, že se skála hodně láme. Z některých cest už upadly velké kusy, což značně mění jejich charakter a klasifikaci. A to většinou k horšímu. Stránská skála je oblíbeným místem Brněnských horolezců a v létě je na ní vždy plno. Také musím podotknout, že lezení zde je zakázané a občas můžeš narazit na policejní hlídku na koních. Najde se zde spousta cest od nejlehčích až po cesty devítkové obtížnosti. Většinou se však na Strándě jen bouldruje.
Spára (4+) - cesta dlouhá asi 12m. Je úplně na konci Stránské směrem na Slatinu. Uprostřed je starý nýt. Je docela dobrý odjistit si ju přes friendy.
Spára (6+) - pěkná cesta asi 15m dlouhá přímo nad bouldrovacím převisem. Je v ní jen jedno pochybné jištění, ale stojí za to.
Dále spoustu cest na TR, ale to tady nebudu vypisovat.

Jen takový zajímavý pokus. Zkuste se podívat :-)

Info-Mail.er.cz - český eReklamní systém
GetPaid.cz EfektMail.cz